RAPÍKY MLADEJ MATERE

15 hodnotení
Novinka
AS73770

Rapíky mladej matere je kniha rýmovaných reflexií, ktoré vznikali pri kočíkovaní a kojení dcéry na pražských cintorínoch, parkoch, detských ihriskách a počas prebdených nocí. Nie sú to celkom básničky, nie je to celkom slam poetry, sú to jednoducho rapíky v textovej podobe. Stačí beat alebo rif gitary a môžete si tie texty predstaviť interpretované aj naživo. Tereza Frecerová ich rada na čítačkách prezentuje s elektrickou gitarou v ruke, ak jej to materské povinnosti dovoľujú. Rapíky však obstoja aj ako samostatná kniha, ktorá sa vďaka ilustráciám Kristíny Kandríkovej a grafickému spracovaniu Matúša Lelovského, stáva jedinečným dizajnérskym kúskom.

Čitatelia a čitateľky môžu očakávať rapíky o otehotnení mladej ženy a živote (v Prahe), o otehotnení poznaním, že osamotenosť a nuda sú bránou k dvom hodinám, kedy by sa malo niečo zásadné udiať. Kniha je o zmene spoločenského statusu, zmene vedomia, texty sú vtipné, aj hrôzostrašné. Tereza Frecerová prináša fresku o moderných ženách, modernom konzume, je to trip do vesmírnej petriho misky, na ktorú mieri galaktický snajper. Je to melodráma o kojení sveta, ktorý sa vám prisal na prsník cez uzlíček šťastia okolo ktorého číhajú vlásočnice depky. Ale našťastie, keď zhasnete, kniha začne jemne iluminovať tmu navôkol. Vyskúšajte.

€17,90
Skladom

autorka

Terézia Frecerová (1988, Horná Nitra)

Je mladá autorka, matka, manželka a špecifická postava československej slam poetry scény. Ešte ako Terézia Šimová vydala prózu Smiešna osobná dráma (Tatran, 2016) o jej dobrodružnom takmer post študentskom živote, vyhýbaniu sa životnému klišé a nástrahách brigády v tlačiarni a "korporáte". V súčasnosti žije v Prahe. Je autorkou podcastu LSDolina o psychedelikách, živote a ľuďoch, ako interpretka a textárka spolupracovala s raperom Edúv syn či s kapelou KKR. Vo vydavateľstve Ursa minor jej v roku 2022 vyšla kniha rýmovaných reflexií Rapíky mladej matere.

Kód Kód: 48
Kategória: Knihy
Hmotnosť: 0.9 kg
Späť do obchodu